Komfocent-Domekt-banner-online

Przewodnik po rekuperacji dla domów

Komfovent Domekt – rekuperacja dla twojego domu

Czy mógłbyś oddychać bez płuc? Twój dom też nie. rekuperatory Komfovent Domekt to właśnie płuca dla twojego domu.

Zdrowy człowiek oddycha 12-15 razy na minutę. Przeciętna objętość wdychanego powietrza to 0,5 litra/wdech. Oznacza to, że w ciągu godziny przez nasze płuca przechodzi około 360-450 litrów powietrza. Jakość powietrza jakim oddychamy, odpowiedni poziom stężenia CO2 oraz zachowanie komfortowego poziomu wilgotności, to podstawowe czynniki mające największy wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego, biorąc pod uwagę, że większość naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach bardzo ważna jest prawidłowa wentylacja. Tylko wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. czyli tzw. rekuperacja, jest w stanie dostarczyć nam odpowiednią ilość świeżego, oczyszczonego powietrza przez cały rok.

Wentylacja mechaniczna kontra wentylacja grawitacyjna

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja), a tradycyjna wentylacja grawitacyjna.

Wentylacja grawitacyjna to najprostsze i nadal często stosowane rozwiązanie, polegające na wywołaniu ruchu powietrza przez wiatr lub różnicę między temperaturą powietrza we wnętrzu i na zewnątrz domu. W praktyce działa ona tylko w zimę, kiedy mamy w domu znacznie wyższą temperaturę niż na zewnątrz (różnicę ciśnień). Kiedy temperatury się wyrównują kończy się jej wydajność. Warunki zewnętrzne zaczynają działać na naszą niekorzyść. Wzrasta stężenie CO₂ w domu, zaczynamy się gorzej czuć – jesteśmy apatyczni i bez sił. Tylko wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – czyli popularna rekuperacja – zapewnia nam kontrolowany dostęp do świeżego powietrza przez cały rok. Mając rekuperator Komfovent Domekt, możemy odzyskać nawet 90% energii cieplnej.

Wentylacja grawitacyjna działa sprawnie przez około 3-5% czasu w roku? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła daje Ci pełną kontrolę nad intensywnością wentylacji w Twoim domu oraz temperaturą nawiewanego powietrza.

Czy wentylacja grawitacyjna nic nie kosztuje?

Kosztuje! Musimy postawić komin, który przy zastosowaniu rekuperacji nie jest nam potrzebny. Dodatkowo ponad 50% energii cieplnej, którą wyprodukuje nam nasze źródło ciepła, jest zwyczajnie marnowane i bezpowrotnie ucieka przez kominy za sprawą wentylacji grawitacyjnej. To realnie marnowane pieniądze! Stosując wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, nie potrzebujemy kosztownych kominów oraz odzyskujemy energię cieplną.

Dlaczego warto wybrać komfovent domekt

Rekuperacja Komfovent. Twoje korzyści na co dzień.

DBASZ O ZDROWIE – Bieżąca wymiana powietrza ogranicza rozwój zarodników grzybów w domu.
KOMFORT POD KONTROLĄ – Oddychasz cały czas świeżym powietrzem o niskim stężeniu CO2
KOMFORT TEMPERATUROWY – Nawiew podgrzanym, świeżym powietrzem.
NIE MUSISZ OTWIERAĆ OKIEN – Nie masz problemu z komarami, owadami i innymi insektami.
NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI – Optymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii cieplnej.
FILTRACJA POWIETRZA – Nie jesteś wystawiony na działanie alergenów, pyłków roślin – filtr je zatrzymuje.
MNIEJ KURZU W POWIETRZU – Łatwiej dbasz o czystość w domu, ponieważ mniej zanieczyszczeń zewnętrznych znajduje się w powietrzu.
OGRANICZENIE SMOGU – Filtry F7 zatrzymują 80% smogu.
OPTYMALNE KOSZTY INWESTYCJI – Mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną – źródło ciepła o niższej mocy, brak kominów do wentylacji grawitacyjnej.
ODZYSK CHŁODU – Aby schłodzić dom, potrzebujesz klimatyzacji o mniejszej mocy (rekuperacja odzyska chłód i rozprowadzi go po całym domu!).

Efektywny odzysk ciepła. Serce rekuperatora – nowoczesny wymiennik ciepła.

Wymiennik ciepła to serce każdego rekuperatora. To on odpowiada za odzysk energii z powietrza wywiewanego z Twojego domu. Poznaj rodzaje wymienników ciepła stosowane w rekuperatorach Komfovent Domekt.

Efektywny odzysk wilgoci. Rekuperacja z odzyskiem wilgoci.

Z problemem „zbyt suchego” powietrza w domu najczęściej mamy do czynienia zimą. W życiu codziennym przekłada się to na wysuszone śluzówki i oczy, drapanie w gardle, suchą skórę czy nasilenie objawów u astmatyków i alergików. Dowiedz się jak temu zapobiec.

Czym jest wilgotność względna?

Wilgotność względna to ta, o której mówimy na co dzień. To wyrażana w % zdolność powietrza do gromadzenia pary wodnej. Zdolność ta jest ściśle uzależniona od temperatury. Zimne powietrze zewnętrzne ma niewielką zawartość wigoci dlatego po ogrzaniu ma niską wilgotność względną.

Co zrobić, aby zapewnić odpowiedni poziom wilgotności w domu zimą?

Najprostszym, wyjątkowo ekonomicznym i najbardziej uzasadnionym jest wybór rekuperatora z wymiennikiem obrotowym, zapewniającym odzysk wilgoci. Dzięki temu, będziemy mieli zachowany zimą komfortowy poziom wilgotności względnej w domu – w zakresie 40–60%, przy standardowej temperaturze w pomieszczeniach tj. 21°C.

Inteligentna automatyka sterowania – mózg rekuperatora.

Za możliwości rekuperatora, odpowiada jego mózg, czyli automatyka sterowania. Wybierając Komfovent Domekt masz pewność, że dostajesz nowoczesną, inteligentną automatykę
sterowania.

W standardzie otrzymujemy wszystkie zaawansowane funkcje, które pozwolą Ci oszczędzać pieniądze: sterowanie on-line z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfona, tabletu czy komputera, kontrola wszystkich parametrów pracy oraz wiele trybów fabrycznych.

Darmowa aplikacja Komfovent Control oparta o chmurę producenta.

Wszystkie funkcje w standardzie bez dodatkowych opłat.

Możliwość podłączenia dodatkowych elementów peryferyjnych np. nagrzewnica wodna, chłodnica freonowa

Inteligentna automatyka umożliwiająca precyzyjną diagnostykę (usługa zdalnego wsparcia serwisowego).

Najbardziej przydatne funkcje automatyki sterowania.

Doskonale wyregulowana wentylacja w domu. Funkcja CAV (stały wydatek powietrza), dba o to, aby Twoja wentylacja była zawsze doskonale wyregulowana.

Współpraca z okapem Funkcja kuchnia. W momencie uruchomienia okapu kuchennego automatyka sama zadba o odpowiednie bilansowanie ilości powietrza.

Odzysk chłodu latem W okresie letnim rekuperator odzyskuje chłód z klimatyzowanych pomieszczeń, zwiększając komfort w całym domu.

Koszty zawsze pod kontrolą Pełna kontrola w czasie rzeczywistym poboru energii oraz odzysku ciepła – bezpośrednio na ekranie Twojego smartfona.

100% on-line. Sterowanie w chmurze Połączysz się ze swoim rekuperatorem w prosty i wygodny sposób z dowolnego urządzenia, z każdego miejsca na ziemi.

Free cooling Latem, gdy w nocy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w domu, automatyka sama schładza pomieszczenia powietrzem zewnętrznym.

8 gotowych trybów pracy na wszystkie okazje. Poza domem, normalny, intensywny, turbo, okap, kominek, nadrzędny, urlop – z możliwością dowolnej modyfikacji.

Harmonogram pracy Możesz skorzystać z kilku wgranych wzorców lub stworzyć od zera Twój prywatny harmonogram pracy urządzenia.

Możliwość współpracy z pompą ciepła Współpraca z pompą ciepła, dzięki czemu powietrze jest ogrzewane w okresie zimowym i chłodzone latem.

Kontrola jakości powietrza Po podłączeniu czujników np. CO2 lub wilgotności, automatyka samodzielnie zadba o utrzymanie optymalnych parametrów

Budowa rekuperatora.

Trwała obudowa. Wykonana jest z dwóch warstw blachy ocynkowanej, malowanej proszkowo na kolor RAL 9010. Pomiędzy warstwami blachy znajduje się izolacja termiczna z wełny mineralnej. Konstrukcja centrali jest bezszkieletowa, co zapobiega tworzeniu się mostków cieplnych.

Efektywny wymiennik ciepła. Serce rekuperatora, odpowiadające za odzysk ciepła/chłodu. Może być obrotowy (zwykły lub sorpcyjny), przeciwprądowy (zwykły lub entalpiczny). To dzięki niemu oszczędzasz energię cieplną z powietrza wyciąganego z pomieszczeń. O zaletach każdego z nich przeczytasz na str. 8.

Zaawansowana automatyka sterowania. Mózg rekuperatora. To automatyka odpowiada za to, co potrafi Twój rekuperator. To jej funkcje mają za zadanie zwiększyć na co dzień komfort Twój i Twojej rodziny oraz zminimalizować koszty eksploatacji. Więcej o automatyce sterowania Komfovent przeczytasz na str. 10

Precyzja działania. W Komfovent Domekt w standardzie otrzymujesz nowoczesne, aerodynamiczne czujniki, odpowiadające zarówno za pomiar temperatury, jak również prędkości powietrza. Dzięki nim, wiesz dokładnie, jaka jest sprawność odzysku energii oraz ile powietrza, i o jakiej temperaturze dostarcza Twój rekuperator.

Komfort temperaturowy – nagrzewnica wtórna. Dzięki niej, możesz dodatkowo podnieść temperaturę powietrza po odzysku ciepła i zapewnić sobie jeszcze wyższy komfort termiczny powietrza nawiewanego. Brak uczucia nawiewu chłodnego powietrza.

Praca w niskich temperaturach – nagrzewnica wstępna.* Jest niezbędna w przypadku urządzeń z wymiennikiem przeciwprądowym, jako zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe. Gwarantuje pracę rekuperatora w niskich temperaturach.

Zawsze czyste powietrze – filtry powietrza. To płuca rekuperatora. W Komfovent Domekt, w standardzie otrzymujesz filtry o dużej powierzchni filtracji klasy F7 (nawiew ePM1 55%) i M5 (wywiew ePM10 55%), dzięki którym oddychasz czystym powietrzem, a elementy Twojego rekuperatora oraz instalacji są chronione od zanieczyszczeń.

Energooszczędna praca – wentylatory. To dzięki nim masz pełną kontrolę nad intensywnością wentylacji niezależnie od warunków zewnętrznych. Nasze wentylatory są oparte o nowoczesne, energooszczędne silniki EC.

Prosta, intuicyjna obsługa – sterowniki. Twój Komfovent Domekt możesz w pełni kontrolować wykorzystując: aplikację mobilną Komfovent Control, dedykowany dotykowy, kolorowy panel sterowania LCD lub komputer/laptop (dzięki wbudowanemu WebSerwerowi). Dodatkowo, protokoły komunikacyjne Modbus oraz Bacnet, pozwolą Ci na łatwą integrację urządzenia z systemami inteligentnych domów

Dodatkowe elementy, które Twój Komfovent Domekt obsługuje.

Wstępny filtr powietrza – na kanale czerpnym możesz dodatkowo zamontować filtr wstępny w klasie G3 lub G4, którego zadaniem będzie wychwytywanie największych zabrudzeń. Dzięki temu filtr F7 zamontowany w Twoim Domekcie będzie dłużej czysty i maksymalnie skuteczny.

Przepustnice powietrza – zabezpiecz instalację przepustnicami (najlepiej w wersji z siłownikiem ze sprężyną powrotną). Pamiętaj, że w okresie zimowym, przy wyłączonym rekuperatorze, np. w przypadku zaniku napięcia, powietrze dalej będzie cyrkulować grawitacyjnie, co może doprowadzić do wychłodzenia pomieszczeń, uszkodzenia elementów elektroniki, wykroplenia wilgoci, a w konsekwencji, rozwoju grzybów i bakterii wewnątrz instalacji.

Nagrzewnico-chłodnica wodna – daje możliwość współpracy z domową pompą ciepła w trybie grzania i chłodzenia, dzięki czemu zarówno w zimę, jak również w lato do pomieszczeń będziesz dostarczał powietrze o komfortowej temperaturze.

Nagrzewnica wodna – wykorzystaj ciepłą wodę, wytworzoną przez domowe źródło ciepła do podgrzania powietrza nawiewanego do temperatury komfortu. Dzięki temu rozwiązaniu, zmniejszysz koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ nie będziesz używał wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej.

Chłodnica wodna – daje możliwość wykorzystania zimnej wody, w celu schłodzenia powietrza do temperatury komfortu. Skorzystanie z opcji jest możliwe z wykorzystaniem kanałowego wymiennika oraz układu regulacyjnego obiegu czynnika, wyposażonego między innymi w zawór z siłownikiem oraz pompę obiegową.

Chłodnica freonowa DX (grzanie + chłodzenie) – daje możliwość chłodzenia oraz ogrzewania powietrza z wykorzystaniem zewnętrznego agregatu freonowego.

Czujniki jakości powietrza (CO₂, RH, LZO) – rekuperator umożliwia współpracę z dwoma dodatkowymi czujnikami. Czujniki należy zlokalizować w pomieszczeniach wzorcowych lub wewnątrz instalacji (np. na kanale wyciągowym). Dzięki wykorzystaniu funkcji kontroli jakości powietrza, automatyka stale monitoruje jakość powietrza i uzależnia od niej intensywność wymiany powietrza w Twoim domu.

Elementy instalacji wentylacji z odzyskiem ciepła.

Centrala wentylacyjna (rekuperator) Komfovent Domekt
System dystrybucji powietrza: kanały metalowe okrągłe typu SPIRO oraz system kształtek okrągłych VENTO by HAVACO z uszczelką w klasie szczelności D lub system rozdzielaczowy z kanałami z tworzywa HAVACO Flexo System
Tłumiki sztywne zainstalowane na kanałach za centralą wentylacyjną
Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych
Anemostaty, nawiewniki w suficie
Czerpnia/wyrzutnia na elewacji
Przepustnice z siłownikami ze sprężyną powrotną

Jak wybrać optymalny model rekuperatora?

Dobór odpowiedniego modelu rekuperatora Komfovent Domekt to zadanie dla projektanta. Razem z projektem otrzymasz informacje, jakiej wydajności urządzenie będzie optymalne. Te dane zweryfikuje profesjonalny wykonawca instalacji wentylacyjnej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś również sam – dysponując kilkoma danymi – sprawdził orientacyjnie, który Komfovent Domekt będzie dla Ciebie odpowiedni.

Zbierz podstawowe dane:
Ile osób będzie na stałe mieszkało w domu
Jaka jest powierzchnia użytkowa wentylowana (nie wliczamy garażu)
Jaka jest kubatura (mnożymy powierzchnię użytkową przez średnią wysokość pomieszczeń)
Czy są dodatkowe pomieszczenia takie jak: pralnia, suszarnia (wilgoć); spiżarnia, garderoba, przedsionki (dodatkowe wyciągi)
Wylicz ilość potrzebnego powietrza:
KROK 1. Wydatek projektowy:
Przelicznik 0,7 x kubatura = projektowana ilość potrzebnego powietrza.
Przykład
Dla domu 160 m2 o średniej wysokości pomieszczeń 2,8 m – kubatura wynosi: 160 x 2,8 = 448 m3. 448 x 0,7 = min. 314 m3/h.
UWAGA – jeśli masz dużo dodatkowych pomieszczeń przelicznik powinien zostać zwiększony nawet do 1. Czyli dla omawianego przykładu – 448 x 1 = 448 m3/h.
Dodatkowo sprawdźmy czy przelicznik „osobowy” zawiera się w tej liczbie. Dla rodziny 5 osobowej – 5 x 30 m3/h = min.150 m3/h. W przypadku mniejszej liczby patrzymy na kubaturę – jeśli okaże się, że przelicznik osobowy jest wyższy – to jego bierzemy pod uwagę.
KROK 2. Dobierz właściwe urządzenie.
Rekuperator staramy się tak dobrać, aby ilość powietrza którą uzyskaliśmy w punkcie 1 oscylowała około 60-70% maksymalnej wydajności urządzenia. Rekuperator nie powinien cały czas pracować z wydajnością powyżej 70% – znacząco wpływa to na:
• oszczędność energii elektrycznej,
• generowany hałas,
• żywotność urządzenia.
Dla naszego przykładu:
314 m3/h = 70% maksymalnego wydatku.
448 m3/h = 100% maksymalnego wydatku.
Przykładowy dobór:
Domekt R 400 H (460 m3/h)
Domekt R 450 V (491 m3/h)

Czy rekuperator z wymiennikiem obrotowym miesza powietrze wyciągane z nawiewanym?

Częstym zarzutem w kontekście rekuperatorów z wymiennikami obrotowymi, jest kwestia wysokiego mieszania strumieni powietrza. Mieszanie strumieni powietrza w rekuperatorze polega na częściowym zawracaniu powietrza wyciąganego z pomieszczeń do świeżego powietrza zewnętrznego. Niezależne badania instytutu Passive House, deklarowane parametry producenta oraz doświadczenia tysięcy użytkowników pokazują, że mieszanie strumieni powietrza w rekuperatorach Komfovent Domekt z wymiennikiem obrotowym wynosi około
2,5%. Warto wiedzieć, że niezależnie od typu wymiennika oraz producenta rekuperatora, mieszanie strumieni powietrza zawsze waha się od 0,5% do nawet 5%. Z uwagi na przecieki wewnętrzne obudowy każdy rekuperator, nawet wyposażony w wymiennik przeciwprądowy, miesza powietrze wyciągane z nawiewanym.

Czy rekuperator z wymiennikiem obrotowym jest droższy w eksploatacji, ponieważ rotor pobiera prąd cały rok, a nagrzewnica wstępna w przeciwprądowym tylko przez kilka tygodni?

Wystarczy spojrzeć na obiektywne liczby, aby nie dać się nabrać na tą popularną tezę i po prostu, żeby nie przepłacać. Porównajmy więc realne zużycie prądu dla dwóch rozwiązań:
Wymiennik obrotowy.
Silnik wymiennika obrotowego w rekuperatorach Komfovent Domekt pobiera 6 W. Zakładając, że w okresie letnim wymiennik obrotowy nie pracuje w sposób ciągły, dla uproszczenia
przyjmujemy, że czas pracy w ciągu całego roku wynosi +/- 20 H/dobę. Razem daje to nam – 6 W x 20 h x 365 dni = 43800 Wh = 43,8 kWh.
43,8 kWh to tylko 30 zł w skali roku.
Wymiennik przeciwprądowy z nagrzewnicą wstępną.
Moc 0,5 kW (moc wynikająca z obliczeń zapotrzebowania cieplnego przy temperaturze -5°C). Policzmy, przez ile godzin będzie musiała pracować nagrzewnica o tej mocy aby zużyć
ROCZNE zapotrzebowanie prądu wymiennika obrotowego: 43800 Wh/500 W = 87,6 h czyli wystarczą rocznie 4 doby z temperaturą poniżej -5°C, aby przestało się to opłacać!!!
Przy temperaturze -10°C potrzebujemy nagrzewnicy o mocy 1 kW. Policzmy. 43800 Wh/1000 W = 43,8 h! Czyli w tym przypadku wystarczą 2 takie dni w ciągu roku, aby przestało się to opłacać.
Zakładając tydzień pracy przy tz = -10°C, koszt eksploatacji nagrzewnicy wstępnej wyniesie: 1000 W x 24 h x 7 dni = 168 000 Wh = 168 kWh.
168 kWh to aż 120 zł za ogrzewanie powietrza zaledwie przez 7 dni!

Komfovent Domekt R z wymiennikiem obrotowym.
Optymalny wybór.
Wysoka całosezonowa sprawność.
Zastosowane w rekuperatorach Domekt wymienniki obrotowe nie zamarzają nawet w temperaturze -30*C. Dzięki temu ich sprawność odzysku ciepła jest przez cały sezon na takim samym, wysokim poziomie.

Swoboda w wyborze miejsca montażu w domu.
Brak konieczności odprowadzenia skroplin sprawia, że masz pełną dowolność w wyborze miejsca montażu rekuperatora. Możesz zdecydować w jakiej pozycji (pion, poziom) będzie pracował Twój Domekt.

Komfortowy poziom wilgotności względnej przez cały rok.
Powietrze w Twoim domu nie będzie się zimą przesuszać. Nie będziesz musiał stosować dodatkowych nawilżaczy powietrza, aby zachować komfortowy poziom wilgotności względnej.

Energooszczędność i niskie koszty użytkowania.
Brak potrzeby stosowania chroniącej wymiennik przed zamarzaniem elektrycznej nagrzewnicy wstępnej oraz zaawansowana automatyka sterowania, sprawiają, że koszty użytkowania rekuperatora Domekt są przez cały rok na tym samym, niskim poziomie.

Pełna kontrola kosztów.
Podgląd bieżącego zużycia energii i możliwość jego optymalizacji zapewnia aplikacja mobilna Komfovent Control.

Sterowanie oraz aktualizacje on-line.
Dzięki Wi-Fi w standardzie, połączeniu z chmurą producenta oraz dedykowanej aplikacji Komfovent Control, użytkownik otrzymuje możliwość sterowania rekuperatorem z dowolnego miejsca na Ziemi, poprzez urządzenie mobilne lub laptop oraz aktualizację centrali on-line.

Wybór rodzaju wentylacji
Chcę mieć przez cały rok świeże powietrze w domu.
Chcę oddychać zdrowszym, przefiltrowanym powietrzem
Chcę, aby zimą powietrze nie było suche
Chcę móc kontrolować wydajność swojej wentylacji
Chcę oszczędzać energię i nie marnować ciepła

Wybierz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Tylko ona spełnia wszystkie te potrzeby.

Profesjonalny projekt podstawą sukcesu
Przed rozmową ze swoim Instalatorem – Udaj się do projektanta instalacji HVAC.
Wybór rekuperatora
Nie przesusza powietrza zimą
Odzyskuje chłód latem
Jest energooszczędny
Nie zajmuje dużo miejsca
Ma wysokiej klasy filtry
Posiada dodatkowe funkcje automatyki w standardzie
Ma długą gwarancję i bezpłatne wsparcie serwisowe
Pozwala mi sterować swoją pracą z każdego urządzenia i dowolnego miejsca

Lubisz nowoczesne, sprawdzone rozwiązania. Chcesz mieć urządzenie z najwyższej półki. Szukasz rekuperatora nowoczesnego, bezawaryjnego, który będzie optymalnie działał 24h/dobę/365 dni w roku przez wiele lat.

Instalator rekomenduje rekuperator Komfovent DOMEKT. To najlepsze połączenie jakości, doświadczenia, możliwości, wyposażenia standardowego i dobrej ceny.
To prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku!

Realizacja

Na etapie budowy to Ty decydujesz, czy będzie sterować swoim Domektem za pomocą standardowego WiFi i aplikacji, czy też chce mieć dodatkowo wyprowadzone przewody, aby mogła również używać dotykowego, eleganckiego panelu LCD.

Instalator układa instalację. Korzysta z kształtek VENTO by HAVACO w systemie uszczelkowym oraz produktów do wentylacji HAVACO. Oszczędza swój czas i Twoje pieniądze.

Odbiór i eksploatacja

Instalator montuje urządzenie i podpina je do sieci Internet. Dzięki automatycznemu DHCP, centrala wykrywa połączenie z siecią Internet, a następnie konfiguruje połączenie z chmurą producenta.

Pobierasz na smartfona aplikację Komfovent Control, skanujesz kod QR i dołączasz do zalogowanych Klientów Komfovent – Tt i twoja centrala są on-line! Następnie wchodzisz na stronę ventia.pl, gdzie dokonujesz rejestracji swojego rekuperatora otrzymujesz 3. rok pełnej gwarancji.

Jesteś on-line i już wiesz, że Komfovent DOMEKT to był bardzo dobry wybór. To wszystko, dlaczego wybrałeś ten rekuperator masz już dostępne – zawsze, od ręki i w standardzie.

W razie potrzeby korzystasz z usługi Zdalnego Wsparcia Serwisowego on-line. Wykwalifikowani pracownicy Działu Technicznego zawsze chętnie Ci pomogą (np. zaktualizować oprogramowanie). Co ważne, usługa jest bezpłatna też po gwarancji.

Poznaj serię rekuperatorów Komfovent Domekt dedykowanych dla domów jednorodzinnych.

Trzy sposoby podłączenia urządzenia do instalacji wentylacyjnej – elastyczność w wyborze miejsca ustawienia Twojego rekuperatora.

Rodzaje jednostek — PIONOWE POZIOME PODWIESZANE

Poznaj bestsellery.

Komfovent Domekt R – wymiennik obrotowy.

Funkcje on-line: Webserwer, WiFi (nanorouter), DHCP, aplikacja sterująca, aktualizacja oprogramowania, Zdalne wsparcie serwisowe.

DOMEKT R 250 F
Odzysk ciepła 80%
Wydajność 250 m3/h
Optymalny do mieszkań o powierzchni: do 100 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 842 x 310 x 602

DOMEKT R 300 V
Odzysk ciepła 85%
Wydajność 320 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 120 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 605 x 615 x 515

DOMEKT R 400 V
Odzysk ciepła 85%
Wydajność 380 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 140 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 598 x 561 x 495

DOMEKT R 400 H
Odzysk ciepła 84%
Wydajność 463 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 150 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 660 x 567 x 515

DOMEKT R 400 F C6M
Odzysk ciepła 82%
Wydajność 451 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 150 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1170 x 310 x 700

DOMEKT R 450 V
Odzysk ciepła 86%
Wydajność 491 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 170 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 680 x 655 x 585

DOMEKT R 600 H
Odzysk ciepła 80%
Wydajność 673 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 240 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1060 x 600 x 570

DOMEKT R 700 H DOMEKT R 700 V
Odzysk ciepła 84%
Wydajność 758 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 300 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 930 x 700 x 634

DOMEKT R 700 V
Odzysk ciepła 83%
Wydajność 763 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 300 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1070 x 950 x 645

Komfovent Domekt CF – wymiennik przeciwprądowy.

Funkcje on-line: Webserwer, WiFi (nanorouter), DHCP, aplikacja sterująca, aktualizacja oprogramowania, Zdalne wsparcie serwisowe.

DOMEKT CF 250 F
Odzysk ciepła 86%
Wydajność 297 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 120 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1250 x 294 x 604

DOMEKT CF 300 V
Odzysk ciepła 88%
Wydajność 318 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 130 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 595 x 790 x 630

DOMEKT CF 400 V
Odzysk ciepła 93%
Wydajność 389 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 140 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 598 x 800 x 600

DOMEKT R 400 H
Odzysk ciepła 84%
Wydajność 463 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 150 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 660 x 567 x 515

DOMEKT R 400 F C6M
Odzysk ciepła 82%
Wydajność 451 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 150 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1170 x 310 x 700

DOMEKT R 450 V
Odzysk ciepła 86%
Wydajność 491 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 170 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 680 x 655 x 585

DOMEKT CF 500 F
Odzysk ciepła 87%
Wydajność 521 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 170 m2
Optymalny do domu o powierzchni: do 170 m2

DOMEKT CF 700 H
Odzysk ciepła 88%
Wydajność 641 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 240 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1500 x 700 x 487

DOMEKT CF 700 V
Odzysk ciepła 88%
Wydajność 637 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 240 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1020 x 1220 x 495

DOMEKT R 600 H
Odzysk ciepła 80%
Wydajność 673 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 240 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1060 x 600 x 570

DOMEKT R 700 H
Odzysk ciepła 84%
Wydajność 758 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 300 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 930 x 700 x 634

DOMEKT R 700 V
Odzysk ciepła 83%
Wydajność 763 m3/h
Optymalny do domu o powierzchni: do 300 m2
Wymiary szer. x wys. x gł. (mm): 1070 x 950 x 645

Dlaczego Komfovent?

Komfovent to renomowany producent europejski z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji central wentylacyjnych i rekuperatorów. Dysponuje jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk w branży HVAC (ang. Heating Ventilation Air Conditioning) w Europie środkowo-wschodniej.

Komfovent, to produkcja ponad 30 000 rekuperatorów i central wentylacyjnych w skali roku. Jeden z nielicznych producentów na rynku, posiadających w swojej ofercie rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym, entalpicznym oraz obrotowym (standardowym i sorpcyjnym).

Komfovent, to unikatowe i wyróżniające się na rynku modele rekuperatorów oraz zaawansowana automatyka sterowania. Wszystkie rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniach Komfovent, zostały opracowane we własnym laboratorium badawczym przez zespół ponad 40 inżynierów.

Jakość oraz parametry techniczne urządzeń Komfovent, zostały wielokrotnie potwierdzone przez badania i certyfikację w niezależnych instytucjach: Eurovent, TUV, RLT, ISO,
PZH, Passive House.

Komfovent jest wstanie zaproponować największy typoszereg rekuperatorów dostępny na rynku. Rodzina urządzeń Komfovent, to jednostki o wydajnościach 50–100 000 m3/h dostępne z wymiennikiem przeciwprądowym, entalpicznym oraz obrotowym (standardowym i sorpcyjnym). Kompaktowe gabaryty rekuperatorów oraz wykonania poziome, pionowe oraz płaskie pozwalają na elastyczne dopasowanie do wymagań inwestora.

Komfovent ma ogólnoświatowy zasięg działania poprzez sieć ponad 80 dystrybutorów. Urządzenia marki Komfovent pracują z powodzeniem w Skandynawii – krajach o bardzo mroźnym klimacie – jak również w krajach Europy południowej lub Australii. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest od ponad 10 lat firma Ventia Sp. z o.o., która jest firmą wyspecjalizowaną w branży HVAC, świadczącą wysokiej jakości obsługę techniczną, sprzedaż, jak i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny urządzeń Komfovent. Komfortowa długa gwarancja.

Zdobądź dodatkowy 3. rok pełnej gwarancji producenta GRATIS!

Zobacz, jakie to proste:

1. Podłącz swój rekuperator Komfovent Domekt do internetu.
Pobierz aplikację Komfovent Control
Podłącz swój rekuperator do domowego routera
Zeskanuj kod z rekuperatora przy pomocy aplikacji Komfovent Control i połącz się z chmurą producenta

2. Zarejestruj urządzenie na stronie dystrybutora.
Wejdź na stronę www.ventia.pl
Zarejestruj swój rekuperator
Otrzymaj certyfikat i ciesz się 3 letnią gwarancją

Zdalne Wsparcie Serwisowe on-line.
Spokój i komfort na co dzień. To, że gwarancja kiedyś się skończy to fakt. Dotyczy to każdego urządzenia. Decydując się na dany rekuperator sprawdź, jaką ochronę serwisową masz zapewnioną po gwarancji. W przypadku Komfovent Domekt spokój gwarantuje Ci usługa Zdalnego Wsparcia serwisowego on-line. To w 100% bezpłatna i nie ograniczona w czasie pomoc techniczna i serwisowa. Jak wskazują statystyki, zdecydowana większość zgłoszeń serwisowych jest możliwa do rozwiązania zdalnie bez wzywania stacjonarnego serwisu!

Komfovent Prawdopodobnie najlepsze rekuperatory do domów.