Wyświetlanie wszystkich wyników: 3
- Moje Konto
- Moje dane
- Zamówienia
- Szczegóły konta
- Napisz do nas
- Zaloguj/Zarejestruj
- 0 items 0.00 zł
- 00.00 zł
- Kategorie:
- Klimatyzacja
- Wentylacja
- Rekuperatory
- Odnawialne Źródła EnergiiFotowoltaika Najprościej mówiąc fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. Jest to najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny (stały) za pomocą paneli fotowoltaicznych. Słońce nie wysyła rachunków — dlatego od pierwszego dnia można generować oszczędności kosztów energii elektrycznej dzięki wytwarzaniu własnej energii ze słońca. Inwestycja w instalację PV pozwala na uniezależnienie się od rosnących kosztów energii elektrycznej. Dlatego koszty zakupu instalacji PV zwracają się w czasie krótszym niż 10 lat — a często znacznie wcześniej.
- Pompy ciepłaPompy ciepła Pompy ciepła maszyny cieplne wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej (choć niektóre pompy ciepła wyposażone są w funkcję chłodzenia). W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest „wypompowywane” z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę), a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia. Zasada działania Nazwa „pompa ciepła” jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej pompy hydraulicznej pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno pompa hydrauliczna, jak i pompa ciepła potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na…
- Ogrzewanie
- HydraulikaHydraulika Instalacja hydrauliczna to układ zaopatrujący gospodarstwo domowe w wodę i odprowadzający ścieki. Składa się z szeregu elementów, z których podstawowymi są rury i kształtki. Dodatkowo instalacje wyposażona jest w uszczelki zapewniające szczelność połączeń, zawory umożliwiające np. odcięcie przepływu wody w konkretnym miejscu i syfony chroniące przed przedostawaniem się nieprzyjemnych zapachów z instalacji do domu. Każda instalacja wodociągowa wyposażona jest także w wodomierz. Prawidłowo działająca hydraulika wymaga zakupienia odpowiednio dopasowanych elementów. Są to nie tylko rury hydrauliczne i kształtki rurowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale również syfony do brodzików, umywalek i zlewozmywaka, zawory regulujące przepływ wody i zamykające go czy też elastyczne węże oraz korki do syfonów o różnych odmianach. Za pomiar zużycia wody z kolei odpowiadają w takich instalacjach wodomierze i liczniki. Dostępne w ofercie materiały hydrauliczne tego typu dzielą się na te przeznaczone do pomiaru zużycia wody ciepłej i zimnej.